حلال 402- White spirit type 2 HSCode:27101221 - حلال تجارت | فروش حلال هاي آلي

هر وقت فکر می کنید نیاز به کمک دارید ما در کنار شما هستیم تماس با پشتیبانی

بررسی مهم

  • نوع محصول : مایع
  • قابلیت اشتعال: ندارد
  • خطر مرگ : کم

مقایسه محصول

ثبت سفارش و صدور پیش فاکتور

راهنمای ثبت سفارش

با تشکر از شما ثبت سفارش با موفقیت انجام شد

برای پیگیری وضعیت سفارش و پرینت پیش فاکــــتور صـــادر شده لطفا کد رهــگیری فوق را یاداشت نمایید.

با استفاده از کد رهگیری می توانید:
  • سفارش خود را کنسل کنید
  • وضعیت سفارش خود بررسی نمایید.
  • پیش فاکتور موقت و یا فاکتور نهایی آنلاین را دریافت نمایید.
وضعیت موجود می باشد

لطفا تمامی فیلد های فرم سفارش را پر نمایید !

موجودی در انبار : 150

                                                                                                                                       Solvent-refined heavy Naphtha (petroleum)

کد تعرفه گمرکی :                   ۳۴۰۳۹۹۹۰

کد آیسیک :                       ۲۳۲۰۵۱۲۴۲۶

CAS number :                    ۰-۹۲-۶۴۷۴۱

نام­های متداول دیگر:

Naphtha (petrolume) ،  Solvent-refined heavy ، White spirite type 2 ، solvent-refined heavy naphtha ،  solvent-refined heavy low boiling point modified naphta


خصوصیات فیزیکی شیمیایی بارز:

سه گرید متفاوت دمای فلش کم، دمای فلش عادی و دمای فلش بالا از این حلال وجود دارد که بسته به نوع خوراک و شرایط تقطیر هر یک از این گریدها حاصل می شوند.

توضیحات عمومیدمای فلش کم دمای فلش عادی

دمای فلش بالا

دمای جوش اولیه

۱۴۴ – ۱۳۰

۱۷۴ – ۱۴۵

۲۰۰ – ۱۷۵

چگالی ( ۱۵ درجه سانتيگراد )

۰٫۷۶۵

۰٫۷۸۰

۰٫۷۹۵

دمای اشتعال

۳۰-۲۱

۵۴-۳۱

بیش از ۵۵

فشار بخار (Kpa)

۱٫۴

۰٫۶

۰٫۱

گرانروی (cp at 25˚c)

۱٫۶۵-۰٫۷۴

۱٫۶۵-۰٫۷۴

۱٫۶۵-۰٫۷۴


حلال ۴۰۲ مرسوم در بازار ايران بصورت مخلوطي از سه گريد بالا و با مشخصات ذيل عرضه مي گردد؛

رنج دمای جوش :                       ۲۲۰ – ۱۴۰

فشار بخار :                             ۳/۸ – ۰۲/۰

چگالی :                                        ۰٫۷۸


کاربرد بصورت خلاصه:

از این ترکیب به عنوان حلال در تینرهای رنگ و لاک الکل، جوهرچاپ، خشک کن رنگ ها، چاپ پارچه، چربی زدایی سطوح فلزات، خشک شویی و واکس های کفش، لوازم منزل مانند واکس های براق کننده مبلمان و کفپوش ها استفاده می شود. هم چنین این حلال استخراجی در تولید رنگ، جوهر چاپ، لاستیک، تایر خودرو، کفش های پلاستیکی،  اسپری های تمیز کننده، مواد نگه دارنده چوب و آسفالت نقش دارد. از دیگر کاربردهای آن می توان به پاک کردن باقی مانده چسب از سطوح غیر متخلخل، ماده قابل اشتعال برای روشن کردن ذغال و نیز استفاده در دستگاه برش برای تراش دادن الماس اشاره کرده که همین امر سبب شهرت این ترکیب به عنوان diamond turning شده است.

(N.I.O.P.D.C) (vitfa)خصوصیات فیزیکی شیمیایی ماده


رنگ، بو، حالت فیزیکی و خصوصیات فیزیکی معروف:

 این ترکیب مخلوطی از هیدروکربن هایی است که بخش عمده آن هیدروکربن های آلیفاتیک در بازه ی C7 تا C12 بوده و طی فرآیند استخراج حلال به عنوان رفینیت حاصل و سولفور زدایی  می شود و دمای جوش c ˚ ۲۳۰ – ۹۰ دارد. این حلال مایعی شفاف، بی رنگ، قابل اشتعال، فرار با بوی ملایم و غیرخورنده و از لحاظ شیمیایی پایدار بوده و حاوی کمتر از ۰٫۰۲ % وزنی بنزن می باشد.

تنفس این ترکیب سبب تحریک گلو، چشم، ریه دستگاه تنفس مرکزی و سیستم عصبی شده و استنشاق مقادیر زیادی از این حلال سبب سردرد، سرگیجه، تهوع، خواب آلودگی و بیهوشی می شود.

از مزایای این حلال می توان به سمیت کم، بوگیری آسان و قیمت پایینتر nv مقایسه با حلال های دیگر اشاره کرد.

(NIH ( national institute of health))  (PMPI)

حلالیت در حلالهای دیگر و آب:

انحلال پذیری در آب ناچیزشرکت­های تولید کننده


تولیدکنندگان ایرانی:

پالایشگاه شیراز، اصفهان، تبریز و ۱۱ واحد خصوصی از تولید کنندگان داخلی این حلال هستند.


تولیدکنندگان خارجی:

آمریکا، چین، روسیه، ترکیه، کره، آرژانتین، اسپانیا، برزیل و سنگاپور از تولید کنندگان این حلال هستند.ميزان واردات و صادرات (كد تعرفه گمركي۳۴۰۳۹۹۹۰)


آمار واردات؛


 

نمودار شماره یک – نمودار میزان واردات حلال ۴۰۲ از سال ۱۳۹۶ – ۱۳۹۱


آمار صادرات؛


 

نمودار شماره دو – نمودار میزان صادرات حلال ۴۰۲ از سال ۱۳۹۶ – ۱۳۹۱کاربردهای ماده


صنایع مصرف­ کننده این حلال به ترتیب میزان مصرف:


۱)      صنعت رنگ : این حلال یکی از ترکیبات به کار رفته در رنگ و تینرها بوده و برای تمیز کردن قلم موهای رنگی نیز از آن استفاده می شود. این ماده قابلیت استفاده به عنوان حلال رقیق کننده ی رنگ را نیز دارد که به دلیل داشتن ترکیبات سنگین فراریت کمتری نسبت به نمونه های مشابه دارد ( این ویژگی سبب افزایش بازه زمانی خشک شدن رنگ می گردد ) و همین امر سبب شده تا در فصول سرد سال و در نواحی مرطوب از این حلال کمتر استفاده شده و در فصول گرم سال و در نواحی خشک از جمله حلال های پرکاربرد برای اختلاط با رنگ به شمار آید. این حلال به دلیل داشتن آروماتیک زیر ۱۰% ناقطبی ترین ترکیب از گروه وایت اسپیریت هاست كه نشان دهنده درصد بالاي مواد پارافينيك بسيار ناقطبي است كه باعث مي شود حلال مناسبي براي تينر و رنگهاي استخري باشد. حلال ۴۰۲ همچنين قيمت پايينتري نسبت به حلال هاي هيدروكربني مثل تولوئن، زايلن و كلرو بنزن دارد لذا براي كاهش قيمت تينر هاي ساختماني و استخري نيز با مخلوط حلال هاي ديگر به رنگ اضافه مي گردد.


۲)  صنعت تولید شوینده ها : تولید کنندگان صابون های شستشوی لباس به منظور از بین بردن چربی و لکه ها در فرمولاسیون خود از این حلال استفاده می کنند که خشک شویی ها از مصرف کنندگان عمده این صابون هستند.


۳) صنعت ساختمان : در صنعت ساختمان از پشم سنگ به عنوان عایق حرارتی، صوتی و رطوبتی استفاده می شود که برای حفظ انعطاف پذیری آن ها و جلوگیری از شکنندگی این حلال بر روی سطح پشم سنگ اسپری می شود.


۴) صنعت رزین : برای تولید رزین های آلکیدی چندین فرمولاسیون وجود دارد که در فرمولاسیون تولید رزین آلکید روغن بلند، گلیسیرین، آب، پنتا اریتریتول، روغن بلند و انیدرید فتالیک ترکیب شده و به ازای تولید هر ۶۰ کیلوگرم از رزین آن را با ۴۰ کیلوگرم حلال ۴۰۲ ترکیب می کنند. در فرمولاسیونی دیگر، اسید چرب سویا، تری فنیل فسفیت، پنتا اریتریتول، انیدرید فتالیک، بنزوئیک اسید و آب را ترکیب کرده و به ازای تولید هر ۵۵ کیلوگرم رزین، ۱۴ کیلوگرم زایلن و ۳۱ کیلوگرم حلال ۴۰۲ با آن ترکیب می کنند.پروسه تولید


حجم تولید سالیانه این ماده در سالهای اخیر:

پالایشگاه شیراز ( به ظرفیت ۵۶٫۲۵۰ میلیون لیتر)، پالایشگاه تبریز ( به ظرفیت ۱۵٫۲۵۰ میلیون لیتر)، پالایشگاه اصفهان ( به ظرفیت ۱۰۱٫۲۳۲ میلیون لیتر)، پالایش نفت تهران ( به ظرفیت ۲۱٫۷ میلیون لیتر)، پالایش نفت کرمانشاه ( به ظرفیت ۴/۵۶ میلیون لیتر)، پالایش نفت بندرعباس ( به ظرفیت ۳۶ میلیون لیتر)، پتروشیمی بیستون ( به ظرفیت ۳۶ میلیون لیتر) و ۱۱ واحد داخلی مجموعا به ظرفیت ۶۷٫۸۳۰میلیون لیتر در سال از این حلال تولید می کنند


روش­های مختلف تولید:

حلال های گروه ۴۰۰ عمدتا طی فرآیندهای پالایشگاهی تولید می شوند. در این فرآیندها تقطیر استخراجی بر روی خوراک که در محدوده ی نفت سفید است با سولفولان[۱]، سولفور دی اکسید[۲] و ان متیل پیرولدون[۳] انجام شده و سپس تقطیر جز به جز و سولفور زدایی به روش هیدروژن دار کردن، صورت می گیرد.نحوه عرضه و بسته­ بندی


حلال ۴۰۲ عمدتاً بصورت فله در تانكر هاي ۳۳۰۰۰ ليتري عرضه مي گردد.

بشكه هاي ۲۲۰ ليتري موجود است.

فهرست واژگان


[۱]– sulfolane [۲]– sulfur dioxide [3]– N-methylpyrolldone