هر وقت فکر می کنید نیاز به کمک دارید ما در کنار شما هستیم تماس با پشتیبانی

بررسی مهم

  • نوع محصول : مایع
  • قابلیت اشتعال: دارد
  • خطر مرگ : متوسط

مقایسه محصول

ثبت سفارش و صدور پیش فاکتور

راهنمای ثبت سفارش

با تشکر از شما ثبت سفارش با موفقیت انجام شد

برای پیگیری وضعیت سفارش و پرینت پیش فاکــــتور صـــادر شده لطفا کد رهــگیری فوق را یاداشت نمایید.

با استفاده از کد رهگیری می توانید:
  • سفارش خود را کنسل کنید
  • وضعیت سفارش خود بررسی نمایید.
  • پیش فاکتور موقت و یا فاکتور نهایی آنلاین را دریافت نمایید.
وضعیت موجود می باشد

لطفا تمامی فیلد های فرم سفارش را پر نمایید !

موجودی در انبار : 100 تن

توضیحات عمومی حلال بي بو 

WHITE SPIRIT TYPE 1    

کد آیسیک :                             ۲۳۲۰۱۲۷۱

CAS number :                        ۱-۸۲-۶۴۷۴۲


نام­های متداول دیگر:

Hydrodesulfurized kerosine (petroleum) ، Kerosine (petroleum) hydrodesulfurized ، Naphtha, petroleum, hydrodesulfurized heavy ، Naphtha, (petroleum), hydrodesulfurized heavy ، White spirit-high flash ، White spirit-low aromatic ، Acquaragia minerale ، Essence lourde ، HYDROSOL ESSENCE F ، KERDANE SPECIAL ، LAWS, Low Aromatic White Spirit ، Low Aromatic White Spirit Naphtha ، Raffinat Reformer 4 ، Raffinatbenzin Reformer ، RAGIA MINERALE ، Reformer-Einsatz, reformer feed ، SPIRDANE 20 S ، SPIRDANE HT ، SPIRDANE K 2 ، SPIRDANE L 2 ، Testbenzin ، TREATED NAPHTHA/WHITE SPIRIT ، Varsol 180/200 ، Varsol 30 ، VARSOL 40 ، Varsol 40 – Varsol 40S ، Varsol 60 ، Virgin nafta desolforata ، White spirit 115 ، White spirit 98 ، Cevron Standard Solvent 350 ،  white spirit type 1خصوصیات فیزیکی شیمیایی بارز نفت بي بو:


سه گرید متفاوت دمای فلش کم، دمای فلش عادی و دمای فلش بالا از این حلال وجود دارد که بسته به نوع خوراک و شرایط تقطیر هر یک از این گریدها حاصل می شوند. نفت بي بو توليدي شده در ايران بصورت مخلوطي از اين سه گريد و در بازه تقطير ۱۴۰-۲۶۰ عرضه مي گردد.

پارامتر دمای فلش کم دمای فلش عادی

دمای فلش بالا

دمای جوش اولیه

۱۴۴ – ۱۳۰

۱۷۴ – ۱۴۵

۲۰۰ – ۱۷۵

چگالی ( ۱۵ درجه سانتيگراد )

۰٫۷۶۵

۰٫۷۸۰

۰٫۷۹۵

دمای اشتعال

۳۰-۲۱

۵۴-۳۱

بیش از ۵۵

فشار بخار (Kpa)

۱٫۴

۰٫۶

۰٫۱

گرانروی (cp at 25˚c)

۱٫۶۵-۰٫۷۴

۱٫۶۵-۰٫۷۴

۱٫۶۵-۰٫۷۴


کاربرد نفت بي بو بصورت خلاصه:


این حلال در تولید حشره کش های خانگی، چسب سیلیکون، واکس و پولیش، تینر روغنی، ضد زنگ، جلادهنده ها، ژل آتش زا، ترکیبات ضدخوردگی، ترکیبات محافظ چوب، لاک و جوهر چاپ مورد استفاده بوده و در صنایع رنگ و رزین، …. و در شستشوهای صنعتی مانند شستشوی انژکتورها، موتورها و به عنوان یک عامل افزودنی سوخت نیز کاربرد دارد.


خصوصیات فیزیکی شیمیایی نفت بي بورنگ، بو، حالت فیزیکی و خصوصیات فیزیکی معروف:


این ترکیب مجموعه ای از هیدروکربن های c12 – c7 که طی فرآیند سولفورزدایی کاتالیستی حاصل می شوند و دمای جوش c ˚ ۲۳۰ – ۹۰ دارند.  این حلال مایعی شفاف، بی رنگ، قابل اشتعال، فرار، غیر خورنده، از لحاظ شیمیایی پایدار و بی بو می باشد که کمی از بنزین سنگین تر است و بر پایه ی نفت سفید می باشد. میزان آروماتیک ها در آن کمتر از ۲۵% و میزان بنزن کمتر از ۱/۰ % وزنی می باشد. برای اولین بار در سال ۲۰۰۶ به میزان ۶۱۰۰۰ تن در چهارکشور اروپای شمالی مانند دانمارک، فنلاند، ایسلند و نروژ عرضه شد.

اسپری کردن غلظت های بالای این حلال باعث تحریک دستگاه تنفسی (گلو، بینی و ریه)، تهوع، استفراغ، سرگیجه، سردرد، بی حسی و عدم هماهنگی اعصاب و عضله می شود و استنشاق غلظت های بالاترممکن است مرگ در پی داشته باشد. در شرایط حاد موجب آسیب به سیستم عصبی شده و افسردگی، بیهوشی ناگهانی، کما و گاها مرگ در پی دارد. در صورت تماس با پوست ممکن است موجب سوزش چشم و پوست شود. بلعیدن آن موجب سوزش گلو، تهوع، اسهال و استفراغ و آسیب به سیستم عصبی می گردد. از مزایای این حلال می توان به سمیت کم، بوگیری آسان و قیمت پاییندر مقایسه با حلال های دیگر اشاره کرد. (European chemicals agency )  (PMPI) (Sprague Public Schools (saylesschool)) فروش نفت بي بو اصفهان


حلالیت در حلالهای دیگر و آب:

انحلال پذیری در آب ناچیزخواص معروف نفت بي بو:

پایه ی این حلال نفت سفید بوده و خصوصیت بارز آن غیر خورنده بودن آن است.


شرکت­های تولید کننده نفت بي بو فروش نفت بي بو اصفهانتولیدکنندگان ایرانی:


مجموعا ۸ شرکت خصوصی به طور رسمی مشغول به تولید این حلال هستند.


تولیدکنندگان خارجی:


آمریکا، کانادا، مکزیک، فرانسه، آلمان، ایتالیا، روسیه، اسپانیا، برزیل، آرژانتین، آفریقای جنوبی و عربستان از تولید کنندگان این حلال هستند.


کاربردهای نفت بي بو


صنایع مصرف­ کننده این حلال به ترتیب میزان مصرف:


۱)      صنعت چسب :

چسب های سیلیکونی از چسب های پایه حلال می باشند که در تولید آن ها از پلیمر، رزین، افزودنی و حلال استفاده می شود و حلال به کار رفته نفت بی بو می باشد. این چسب ها برای درز گیری، پرکردن ترک ها و فواصل بین سطوح و چسباندن قطعات شیشه ای به یکدیگر مناسب بوده و قابلیت چسبندگی به آلومینیوم، استیل، کاشی، سرامیک و pvc را دارد. فروش نفت بي بو اصفهان قيمت مناسب


۲)      صنعت کشاورزی :

در تولید حشره کش های خانگی، مایع های سوسک کش، اسپری های دفع آفات نباتی و سموم کشاورزی از این حلال استفاده می شود. شرح فرآیند به این صورت است که ترکیبات سمی در نفت بی بو حل شده و از آن به عنوان یک عامل حامل حلال در اسپری کردن حشره کش ها استفاده می شود. فروش نفت بي بو اصفهان مناسب توليد سموم


۳)      صنعت واکس و پولیش :

واکس خودرو شامل ترکیبات پارافینی، روغنی و حلال است که می توانند نفت خام تقطیر شده، نفت بی بو، اتانول و نفتا باشند. در تولید واکس و پولیش از نفت بی بو به عنوان یک ترکیب افزایش دهنده توزیع پذیری و بهبود دهنده تمیز کردن رنگ ها استفاده می شود. (cars direct)


۴)      صنعت رنگ و رزين :

در تولید رنگ ها از روغن های گیاهی، حلال، رقیق کننده، روان کننده، رزین و نفت بی بو با میزان آروماتیک کم استفاده می شود. از دیگر کاربرد های آن تمیز کردن لکه ها و قلموهای رنگی است.  (PMPI)


۵)      صنعت چوب :

تمیز کننده ها و ضد عفونی کننده های چوب بر پایه ی آب یا وایت اسپریت ها هستند که میکروارگانیسم هایی که سبب پوسیده شدن و آسیب به چوب می شوند را از بین برده و از چوب محافظت می کنند. (PMPI)


۶)      صنعت ساختمان :

در تولید عایق های  پایه قیر که برای پوشش سقف های ساختمانی کاربرد دارند از قیرهای نفتی، پودر تالک، چسب های لاستیکی[۱] و حلال نفت بی بو یا دیگر وایت اسپریت ها به دلیل انحلال پذیری خوب و قیمت مناسب استفاده می شود. (PMPI)

در صنعت ساختمان از پشم سنگ به عنوان عایق حرارتی، صوتی و رطوبتی استفاده می شود که برای حفظ انعطاف پذیری آن ها و جلوگیری از شکنندگی این حلال بر روی سطح پشم سنگ اسپری می شود.


فرايند توليد نفت بي بو

(جهت كسب اطلاعات در مورد فرايندهاي مختلف بازيافت و رنگبري نفت بي بو و حلال ۴۰۲ و مواد نفتي مشابه كليك كنيد.


 

روش­های مختلف تولید:


نفت بی بو از تصفیه ی برش های کروسن و نفتا حاصل از تقطیر نفت خام به دست می آید که فرآیند تصفیه به سه روش تصفیه ی هیدروژنی ( برای جداکردن اولفینها، سولفور و نیتروژن) یا سولفورزدایی ( استفاده از هیدروژن برای جداکردن سولفورها) یا اسید واش ( برای جداکردن مرکاپتان ها و دیگر ترکیبات سولفور دار) انجام می شود. در صورت تصفیه به روش سولفورزدایی، تقطیر جز به جز نیز تحت وکیوم یا فشار اتمسفر به منظور دست یابی به خلوص های بالاتر انجام شده که همین امر سبب افزایش قیمت محصول می گردد. ترتیب فرآیندهای سولفورزدایی و تقطیر اهمیت نداشته و امکان جابجایی وجود دارد. (HPV)


دیاگرام تولید نفت بی بو طی فرآیند سولفور زدایی

شکل شماره یک – دیاگرام تولید نفت بی بو طی فرآیند سولفور زدایی


فرآیند اسید واش :

ابتدا جریان مایع هیدروکربنی با سدیم هیدرید ( NaH ) در فاز مایع و فشار اتمسفر ترکیب شده و محلول حاصل حرارت داده می شود که این امر سبب تشکیل یک لجن سولفیدی نامحلول[۲] از سدیم سولفيد ( Na2S ) و یک جریان هیدروکربنی مایع که سولفور آن کاهش یافته است می گردد. در مرحله ی بعد مایع هیدروکربنی تقطیر شده و برش در رنج دمای c ˚ ۲۶۰ -۱۵۰ ( برش کروسن) جداسازی می شود. خروجی واحد تقطیر با یک اسید معدنی مانند سولفوریک اسید ( H2SO4 ) در فشار اتمسفر ترکیب می شود و پس از آن به ترتیب با یک عامل اکسید کننده قلیایی مانند سدیم هیپوکلریت ( NaClO ) و یک عامل خنثی کننده قلیایی قوی مانند سود سوزآور مخلوط می شود ( استفاده از محلول قلیایی قوی سبب حذف مرکاپتان ها و استفاده از محلول قلیایی ضعیف منجر به حذف سولفید هیدروژن می شود ).

سپس مخلوط حاصل با آب داغ شستشو داده شده و یک محلول آبی و یک جریان مایع بی بو از هیدروکربن های بدون سولفور تشکیل می شود. مرحله ی آخر آبگیری از هیدروکربن ها به وسیله ی یک عامل دی هیدراته کننده مانند سدیم کربنات ( Na2Co3 ) است. (Keloth K. Kutty, 1988) فروش نفت بي بو اصفهان تقطيري كاملا بدون بو با قيمت مناسب


روش استخراج مایع – مایع ناهمسو :

از دیگر روش های سولفور زدایی از نفت سفید می توان به استخراج مایع – مایع ناهمسو با استفاده از حلال سولفوریک اسید اشباع در برج های بلند برای افزایش زمان تماس، استفاده از سنگ آهک ( به این صورت که یک فنجان ( حدودا gr 330 ) سنگ آهک به حدودا ۸/۳ لیتر کروسن افزوده شده و بین ۳ تا ۵ روز به محلول واکنش زمان استراحت داده می شود تا پودر ته نشین شده و نفت بی بو به محفظه ای تمیز منتقل می شود ) و روش استفاده از کربن فعال به عنوان جاذب برای بو گیری اشاره کرد. در این روش می توان از کربن فعال های حاصل از سوخت چوب، کربن فعال گرانول های پوسته ی برنج[۳] و پوست نارگیل[۴] استفاده کرد که موجب جدا شدن سولفور از ترکیب نفتی در فرم بنزوتیوفنز ( BTS )[5] و دی بنزوتیوفنز ( DBTS )[6] می شود . (Opara C. C., February 2013)

حجم تولید سالیانه حلال بي بو در سالهای اخیر:

در سال های اخیر این حلال توسط هشت واحد داخلی به میزان ۵۲۶۹۰ تن تولید شده است.


نحوه بسته ­بندی و عرضهنفت بي بو  بصورت فله قابل عرضه است.(بشكه فقط در صورت حجم حداقل ۵ تن و هزينه بسته بندي جداگانه اخذ مي گردد)فهرست واژگان


[۱]– rubber adhesives

[۲]– insoluble sulfide sludge

[۳]– granular rice husk activated carbon (RHAC)

[۴]– granular coconut shell activated carbon (CSAC)

[۵]– Benzothiophenes (BTs)

[۶]– dibenzothiophenes (DBTs)