هر وقت فکر می کنید نیاز به کمک دارید ما در کنار شما هستیم تماس با پشتیبانی

بررسی مهم

  • نوع محصول : مایع
  • قابلیت اشتعال: دارد
  • خطر مرگ : زیاد

دریافت MSDS

MSDS

مقایسه محصول

ثبت سفارش و صدور پیش فاکتور

راهنمای ثبت سفارش

با تشکر از شما ثبت سفارش با موفقیت انجام شد

برای پیگیری وضعیت سفارش و پرینت پیش فاکــــتور صـــادر شده لطفا کد رهــگیری فوق را یاداشت نمایید.

با استفاده از کد رهگیری می توانید:
  • سفارش خود را کنسل کنید
  • وضعیت سفارش خود بررسی نمایید.
  • پیش فاکتور موقت و یا فاکتور نهایی آنلاین را دریافت نمایید.
وضعیت موجود می باشد

لطفا تمامی فیلد های فرم سفارش را پر نمایید !

موجودی در انبار : 100 تن

توضیحات عمومی متيل استاتMETHYL ACETATE

کد تعرفه گمرکی :                        ۲۹۱۵۳۹۰۰

کد آیسیک :                            ۲۴۱۱۵۱۲۶۵۲

فرمول مولکولی:                             C3H6O2

Cas number:                                ۷۹-۲۰-۹

نام های متداول دیگر:

متیل استات گرید C 80/20T متیل استات ۸۵%، متیل استات ۹۰%، متیل استات ۹۵%، متیل استات ۹۹٫۵% متیل استات گرید آرایشی بهداشتی ، متیل استات افزودنی سوخت

متیل استیک استر Methyl acetic ester ، متیل اتانوآت Methyl Ethanoate ، استیک اسید متیل استر  Acetic acid methyl ester ، اکتان متیلو Octan Metylu ،    استات دی متیل  Acetate de Methyle ، متایل  Metile ، متیل استر  Methyl ester دووتون  Devoton ، ترتون  Tereton ، MeOAc

کاربرد بصورت خلاصه:

از متیل استات برای تولید متیل استرهای اسیدچرب[۱]و تریاستین[۲] از روغن کلزا از طریق واکنش استری شدن با جابه جایی گروه عاملی[۳] غیرکاتالیستی تحت شرایط فوق بحرانی، تولید محصولاتی که نیاز به حلال های با سمیت پایین دارند مانند چسب، رنگ هایی که به سرعت خشک می شوند مانند لاک ها، لاک پاک کن ها، تولید چسب های سلولوزی، جوهرهای چاپ، داروها و عطرها استفاده می شود. فروش متيل استات با خلوص بالا

هم­چنین در صنعت نساجی و تولید روکش موتور خودرو، محصولات آرایشی، تولید روکش های مبلمان و روکش های صنعتی، تولید نیتروسلولوز[۴]، استیل سلولوز[۵]، سلولوز استات بوتیرات[۶]، سلولوز اترها، سلولوئیدها، کوپلیمرهای وینیل[۷] ، پلی وینیل استات ها،  رزین های آکریلیک،رزین های اپوکسی، رزین پلي اورتان، پلی آمیدها، فنولیک ها، آلکیدها، پلی استرها، رزین ها و روغن ها و تولید چرم های مصنوعی کاربرد دارد. (solventis) کاربردهای این حلال تا حدودی شبیه به اتیل استات بوده و از آن برای فرآیند استخراج نیز استفاده می شود. در صنعت نساجی نیز پرکاربرد است.


خصوصیات فیزیکی شیمیایی متيل استاترنگ، بو، حالت فیزیکی و خصوصیات فیزیکی معروف:

یک مایع شفاف، بی رنگ و یا گاها زرد رنگ، فرار، به شدت قابل اشتعال (نقطه فلش c ˚۱۰-) با بویی شبیه به استرها (شبیه به بوی لاک پاک کن ها و یا چسب ها) از گروه کربوکسیلات استرها و یک حلال آپروتیک[۸]  است. ناقطبی بودن آن سبب شده تا آسیب های استفاده از ترکیبات آبدار کاهش یافته و مانع از خوردگی تجهیزات شود. این ترکیب به طور طبیعی در سیب، انگور، موز و …یافت می شود و از طعم دهنده های غذایی به شمار می رود. این ترکیب یکی از اجزای اصلی متیل استون است و هنگام استفاده از آن به عنوان حلال، به صورت ترکیب با استون و متیل الکل به کار می رود.  (pubchem) (toxnet)

سميت:

این استر آلیفاتیک می­تواند طی فرآیند کربن­دار شدن دی متیل اتر بر روی زئولیت ها تهیه شود. این ترکیب دارای دو گرید تجاری و گرید آرایشی – دارویی است که گریدهای تجاری این حلال حاوی ۲۰-۵% متانول هستند و همین امر سبب شده تا این ترکیب مخاطراتی شبیه به متانول داشته باشد. (Merck) (toxnet)

 استنشاق آن سبب سردرد، خستگی و خواب آلودگی می­شود. در غلظت های بالا می تواند سبب آسیب به شبکه سیستم عصبی و عصب بینایی، تحریک مایع چشمی و خارش و ترک خوردن پوست شود. در صورت خوردن باعث سردرد، سرگیجه، خستگی، خواب آلودگی و آسیب های شدید چشمی می شود. (cameo chemicals)

احتراق:

بخارات این حلال سنگین تر از هوا بوده و در صورت مقاربت با یک موتور احتراق به سمت آن کشیده شده و كل مسير متيل استات تا منبع آن به آتش كشيده مي شود. مخازن حاوی این حلال باید در مکان هایی خشک، خنک، دارای تهویه مطبوع، دور از عوامل اکسید کننده، گرما، نور خورشید و حرارت، و در مخازن استینلس استیل[۹]، آلومینیوم و یاکربن استیل[۱۰] نگهداری شوند. (solventis)

متیل استات در مقایسه با حلال های فراری همچون استون و متیل اتیل کتون، ویسکوزیته­ی محلول را بالا برده و در مقایسه با اتیل استات سبب کاهش ویسکوزیته­ی محلول می­شود. متیل استات به دلیل نا قطبی بودن، داشتن نقطه فلش بالا و قیمت پایین تر جایگزین خوبی برای استون در بیشتر صنایعی که از حلال ها برای تمیز کردن استفاده می کنند. (aalchem)

حلالیت در حلالهای دیگر و آب:

انحلال‌پذیری در آب ۲۵۰ گرم در ليتر در دماي ۲۰ درجه سانتيگراد

انحلال پذیر در الکل ها، کتون ها، گلایکول ها و استرها

حلال رزين هاي؛ شلاک ها[۱۱]، مانیلاکوپال ها[۱۲]، دامارها[۱۳]، رزین های فنولیک، رزین های مالئات، رزین های کلردار شده، پلی استایرن و …

آزئوتروپهای معروف متيل استات

خواص متيل استات:

نرخ تبخیر بالا و خشک شدن سریع سبب متمایز و پرکاربرد شدن این حلال به عنوان یک تمیز کننده و رقیق کننده لاک و رنگ در صنعت شده است.

 متیل استات سمیت کمی دارد و به آسانی قابل برگشت به محیط زیست است، فاقد مواد آلی فرار(VOC) است و جزء آلوده کننده های خطرناک هوا محسوب نمی شود، بنابراین حلالی سازگار با محیط زیست می باشد.


شرکت­های تولید کننده متيل استاتتولیدکنندگان ایرانی:

در حال حاضر مجموعا ۵۵ واحد داخلی  تولید کننده این حلال هستند. فروش متيل استات ۹۹%


تولیدکنندگان خارجی:

از سال ۲۰۱۰ تاکنون چين بزرگترين تولید كننده متیل استات بوده است


ميزان واردات و صادرات متيل استات  

 

آمار واردات متيل استات از سال ۱۳۹۱-۱۳۹۶

 

آمار صادرات متيل استات از سال 1391-1396

آمار صادرات متيل استات از سال ۱۳۹۱-۱۳۹۶

نمودار آمار بازرگاني متيل استات 91-98 نمودار آمار بازرگاني متيل استات و مواد شيميايي هم گروه در ۹ سال اخيرآمار جهاني واردات و صادرات متيل استات و كالاهاي مشابه ۲۹۱۵۳۹۰۰


متيل استات با HS Code  ۲۹۱۵۳۹۴۰ با چند ماده هم گروه خود تجارت جهاني در حدود ۱۵۰ ميليون دلاري دارد. قيمت متيل استات با گريد ۸۰/۲۰ در بازار جهاني در حدود ۶۰۰ دلار در هر تن(متريك) است؛ گريدهاي ۹۰%، ۹۵% با اختلاف اندكي گرانتر و گريد ۹۹٫۵% تا ۱۲۰۰ دلار بر هر متريك تن نيز قيمت دارد. مصارف متيل استات ۹۹٫۵% در صنايع چسب، رزين و آرايشي بهداشتي مي باشد. به طور حدودي متيل استات گريدهاي ۹۵ به بالا كمتر از ۳۰% سهم بازار را در اختيار دارند و متيل استات ۸۰/۲۰ يا گريد ۸۵% مرسوم در بازار ايران به دليل استفاده وسيع در صنعت رنگ و تينر نيتروسلولز بيشترين مصرف را دارد.

صادر کنندگان و وارد کنندگان متیل استات

صادر كنندگان متيل استات در سال ۲۰۲ بيش از ۸۵۰٫۰۰۰ تن از اين مواد توليد و صادر كرده اند. متيل استات به دليل خواص حلاليت خوب(قابل رقابت با استون) و كم ضرر بودن براي محيط زيست(EPA Exempt VOC) در ۱۰ سال اخير بسيار مورد توجه قرار گرفته و در مقياس هاي صنعتي بزرگ سرمايه گذاري و توليد شده است. بزرگترين صادر كننده متيل استات، چين با۳۵۰٫۰۰۰ تن و با سهم ۳۲ درصدي از بازار جهانيست. دومين صادر كننده متيل استات يعني ايالات متحده چيزي در حدود يك سوم چين توليد و صادرات دارد. از ديگر صادر كنندگان عمده متيل استات بلژيك، آلمان و هند است كه بين ۳۰٫۰۰۰ تا ۱۰۰٫۰۰۰ تن متيل استات در سال صادرات دارند.

-بزرگترين وارد كننده متيل استات كره جنوبي با بيش از ۸۰٫۰۰۰ تن واردات متيل استات در سال ۲۰۲۰ است. كره جنوبي سرمايه گذاري عظيمي در صنايع پتروشيمي و پايين دست پتروشيمي در سالهاي اخير انجام داده است و به نظر مي رسد با توجه به افزايش واردات متيل استات در سالهاي اخير از مشتريان دراز مدت نخواهد بود با اين حال در حال حاضر با توجه به اينكه بيش از ۱۱۵ ميليون دلار تراز منفي تجاري در اين گروه كالا دارد مدت معقولي در زمره مشتريان متيل استات باقي خواهد ماند. تعرفه واردات گروه استر هاي اسيد استيك با كد ۲۹۱۵۳۹۴۰ در كشور كره ۳٫۲% است. در ايران به دليل وجود توليد كنندگان بسيار  و تامين كل مصرف كشور، واردات آن بسيار كم است.

جدول آمار واردات جهاني متيل استات


 

جدول آمار صادرات جهاني متيل استاتمتیل استات در تولید رنگ ها مانند رنگ های اتومبیل هواخشک، پوشش دهنده ها از جمله پوشش دهنده هایی که سریع خشک می شوند مانند پوشش دهنده های آیروسل، آب بندها، جوهرهای چاپ، چسب ها و لاک پاک کن ها استفاده می شود و برای بسیاری از رزین ها و روغن ها نیز نقش حلال دارد. انتظار می رود بازار متیل استات در بین سال های ۲۰۲۶-۲۰۲۱  با نرخ رشد سالانه ی (CAGR) 1/10 % رشد کند و تقاضا برای آن افزایش یابد.

سال/میانگین قیمت 2015-2021


سال/میانگین قیمت ۲۰۱۵-۲۰۲۱

برخی از بزرگترین تولیدکنندگان متیل استات در مقیاس جهانی عبارتند از:

 

Celanese Corp.
Eastman
China Petrochemical Corp
Eastman Chemical Co
Wacker Chemie AG
DowDuPont
Anhui Wanwei Group
Sichuan Chuanwei Group
Chang Chun Group
Hunan Xiangwei Group
Sinochem Qingdao
Shanxi Sanwei Group
RuiFeng Polymer Materials
Zhangzhou Oushuo Chemical
Changzhi Huojia Industrial


میانگین قیمت متیل استات از سال ۲۰۲۱- ۲۰۱۵ :

متیل استات حلالی با بوی کم، حلالیت زیاد و سازگار با محیط زیست است که با گذشت زمان و اطلاع از ویژگی های آن به مرور جایگزین بسیاری از حلال های دیگر در صنایع شده است. به همین دلیل در سال های بین ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ میزان تقاضا برای این حلال سیر صعودی داشته است. در سال ۲۰۱۹ با پیدایش ویروس کرونا، بسیاری از صنایع به حالت نیمه تعطیل در آمدند و تولید متوقف شد. همزمان با کاهش تولید، تقاضا برای متیل استات نیز مانند بسیاری از حلال های دیگر، کاهش یافت. نتیجه ی تداوم این پاندمی، رکود بازار متیل در بین سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ بود.

عمده کاربرد متیل استات در تولید جوهرهای فلکسوگرافی است و همین امر علت رشد بازار آن در سال های اخیر بوده است. متیل استات موجب افزایش سرعت خشک شدن جوهر می شود. با شیوع ویروس کرونا و آغاز محدودیت ها و قرنطینه های خانگی، خریدهای اینترنتی افزایش یافته و موجب افزایش چاپ فلکسو بر روی بسته بندی ها شده است. از جمله دلایل رشد بازار متیل استات در بین سال های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ همین افزایش خریدهای اینترنتی و تجارت الکترونیک است.

میانگین قیمت متیل استات 2015-2021 دلار/کیلوگرم

میانگین قیمت متیل استات ۲۰۱۵-۲۰۲۱ دلار/کیلوگرم

بازار متیل استات در چند سال گذشته تحت تاثیر ویروس کرونا تغییرات بزرگی را تجربه کرده است و از ۷۳/۴۸۴ میلیون دلار در سال ۲۰۱۶ به ۲۶/۵۰۱ میلیون دلار در سال ۲۰۲۱ رسیده است. با توجه به کنترل این اپیدمی جهانی، بانک مرکزی رشد اقتصادی ۸/۳ % را در سال ۲۰۲۲ پیش بینی کرده است. با توجه به ظرفیت های بازار جهانی رشد ۱۴/۵۴۲ میلیون دلار برای متیل استات در سال های ۲۰۲۶-۲۰۲۱ پیش بینی می شود. با رشد صنعت ساختمان، خودرو سازی و هوافضا تقاضا برای رنگ ها، پوشش دهنده ها و چسب های مبتنی بر متیل استات نیز افزایش خواهد یافت.


كاربردهاي متيل استاتصنایع مصرف ­کننده متيل استات

۱) صنعت رنگ و رزین :

در صنعت رنگ از متیل استات به عنوان حلال تمیز کننده ی رنگ[۱۴] به ویژه برای تمیز کردن سطوح پایه و تولید رنگ های لاکی که سرعت خشک شدن بالایی دارند استفاده می شود. فروش متيل استات ۹۰%


۲) تولید ترکیبات شیمیایی :

از متیل استات برای سنتز استیک انیدرید طی واکنش کربونیلاسیون[۱۵]، سنتز کلروفاسینون[۱۶]، دی فاسینون[۱۷]، فن فلورامین[۱۸]، اورتومتوکسی فنیل استون[۱۹]، پارامتوکسی فنیل استون[۲۰]، متیل سینامات[۲۱]، متیل سیانواستات[۲۲]، متیل دوپا[۲۳]، فنیل استون[۲۴]  و به عنوان کاتالیست برای تجزیه ی بیولوژیکی[۲۵] مواد آلی استفاده می­شود. (Alfa Aesar)  (toxnet)


۳) صنعت چاپ :

برای پاک کردن فوتورزیست ها[۲۶] و جوهر ها در چاپ فلکسی وحکاکی وهمچنین برای علامت گذاری و نوشتن در پرینترهای جوهر افشان از متیل استات استفاده می شود. (matweb) فروش متيل استات با قيمت مناسب


۴) صنعت چسپ :

در صنعت چسب از این حلال برای تولید پوشش دهنده ها و چسب های پلی اورتان و چسب های سلولوئید[۲۷] استفاده می شود.


۵) صنعت الکترونیک :

برای تمیز کردن قطعات الکترونیکی و سایر قطعات دقیق از متیل استات استفاده می شود. (matweb)


۶) صنعت خودرو :

برای تمیز کردن سیستم های سوختی از متیل استات استفاده می کنند.


۷) صنعت تولید باتری :

در تولید الکترولیت های باتری از متیل استات استفاده می شود.


۸) صنعت تولید روکش ها و پوشش دهنده ها :

استفاده از متیل استات سبب بهبود عملکرد اسپری های پوشش دهنده و دیگر پوشش دهنده های سطوح چوبی، اتومبیل ها، پوشش دهنده های جوهرهای چاپ و دیگر سطوح حساس به رطوبت شده است.


۹) صنعت کشاورزی :

در تولید ترکیبات شیمیایی مورد استفاده در صنعت کشاورزی از متیل استات به عنوان یک حلال فرآیندی استفاده می شود که نقش آن کاهش فعالین دانه های گیاهان هرز است. (toxnet)


۱۰) صنعت غذا و دارو :

در صنایع غذایی متیل استات یک عامل واسطه در تولید طعم دهنده ها است. از آن به عنوان طعم دهنده ی مشروبات الکلی و اسانس میوه نیز استفاده می شود. فروش .متيل استات آرايشي


فرايند توليد متيل استاتحجم تولید سالیانه این ماده در سالهای اخیر:

در حال حاضر ۵۵ واحد داخلی  تولید مجموعا به ظرفیت ۳۷۶۷۲۵ تن متیل استات تولید می کنند.


سنتز متیل استات با استری شدن(Fischer esterification):

مکانیزم اول:

رایج ترین روش برای تولید آن فرآیند استری کردن متانول و استیک اسید، در فاز مایع تحت دماهای متوسط کنترل شده و در حضور اسیدهای قوی مانند سولفوریک اسید است. با توجه به تعادلی بودن واکنش برای دست یابی به درصدتبدیل و محصول بیشتر طبق اصل لوشاتلیه واکنش باید به سمت راست هدایت شود که این امر با افزودن مقادیر زیادی از یکی از واکنش دهنده و یا جداسازی محصول حین انجام واکنش (این امر سبب کاهش غلظت محصول می گردد) امکان پذیر است. روش جداسازي متانول از متيل استات

عمدتا با افزایش نسبت مولی متانول در مخلوط، درصد تبدیل را افزایش می دهند. این حلال در حضور ترکیبات پایه آب و اسیدهای قوی آبدار ناپایدار است به همین سبب در حضور سدیم هیدروکسید، هیدروکلریک اسید و یا سولفوریک اسید در دماهای بالا به متانول و استیک اسید دی هیدرولیزه می شود.

 فرآیند ترکیب واکنش دهنده و جداسازی محصول از دو روش تقطیر پیوسته و تقطیر ناپیوسته ی چندمرحله ای به همراه جریان برگشتی امکان پذیر است که در صد خلوص و درصد تبدیل در تقطیر چند مرحله ای بیش از تقطیر ساده است.(B. Ganesh, 2014)

در این فرآیند متیل استات/ متانول و متیل استات/آب تشکیل آزئوتروپ می دهند  و استیک اسید و آب شرایطی نزدیک به آزئوتروپ دارند. با توجه به رنج دمایی نقطه جوش آزئوتروپ ها و نقطه جوش شکل خالص واکنش دهنده ها، امکان دست یابی به محصول خالص در سیستم ناپیوسته وجود ندارد. (B. Ganesh, 2014)

مکانیزم دوم : روش توليد متيل استات ۹۹%

گاها ستون های تقطیر استفاده شده در این فرآیند، ستون های تقطیر واکنشی هستند که نقش راکتور و ستون تقطیر را هم زمان ایفا می کنند و نیاز به ستون دیگری برای جداسازی محصولات نیست. در چنین فرآیندهایی استیک اسید استفاده شده به فرم یخ و جامد است و واکنش دهنده ها پیش مخلوط می شوند. مقادیری از استیک اسید رقیق شده نیز در جهت مخالف و پایین تر از محل خوراک، به ستون وارد می شود. در این فرآیند متیل استات/ متانول و متیل استات/آب تشکیل آزوئوتروپ می دهند. استیک اسید با متانولی که تشکیل آزئوتروپ داده وارد واکنش شده، آزئوتروپ را شکسته و باعث استخراج متانول می شود.

کاتالیست استفاده شده در این فرآیند سولفوریک اسید یا فسفوریک اسید یا رزین های اسیدی تبادل کاتیونی هستند که به ازای ۱۰۰گرم از استیک اسید، ۱گرم کاتالیست مورد نیاز است. جریان بخار خروجی شامل متیل پروپیانات[۲۸]، متیل بوتیرات[۲۹] و ایزوپروپیل استات[۳۰] است. عموما جریان محصول خروجی از ستون تقطیر تقریبا شامل ۹۹٫۵ درصد وزنی متیل استات، ۰٫۳۳ % آب، ۰٫۱۵ % متیل الکل و  ۰٫۲ % متیل پروپیانات است. (Victor Hugo Agreda, 1984-04-25)

توليد متيل استات با خلوص بالا از روش تقطير واكنشي


سنتز متیل استات با استری شدن در حضور یک حلال واسط :

یکی از روش های تولید متیل استات، فرآیند استری شدن متانول و استیک اسید در حضور یک کاتالیست اسیدی و یک حلال واسطه که حلالیت کمی در آب داشته، با آب تشکیل آزئوتروپ داده و آزئوتروپ متانول و متیل استات را می شکند، است. در ابتدا متانول و استیک اسید کمی گرم شده و سپس به صورت پیوسته وارد رآکتوری که حاوی کاتالیست اسیدی و استیک اسید ( که تشکیل یک بستر کاتالیستی را داده اند) و عامل واسطه است، می شوند. دمای واکنش بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ درجه ی سانتی گراد است. فروش متيل استات ۸۵%

محصولات واکنش که متیل استات، آب، متانول واکنش نداده و حلال واسطه هستند در ستون تقطیر که بین ۱۵ تا ۵۰ سینی دارد، جداسازی می شوند. دمای برج بین c ˚۷۵ تا c ˚۹۰ است.  متیل استات و آب از بالای برج جدا شده و وارد یک کندانسور عمودی می شوند. بخشی از آن ها به برج برگشت داده شده و مابقی به عنوان محصول خارج می شود. آب، حلال واسطه و مقادیر ناچیزی متیل استات از یکی از سینی های بالاتر از سيني دهم به عنوان یک  جریان جانبی جدا می شوند. متیل استات و آب از حلال واسطه جدا شده و در نقطه ای پایین تر به برج برگشت داده می شوند.


سنتز متیل استات طی فرآیند کربونیلاسین:

در فرآیند کربونیلاسیون (منظور از کربونیلاسیون، واکنش متانول با کربن منوکسید و کربن دار شدن آن است) متانول برای تولید استیک اسید در صورتی که مقادیر زیادی از متانول وارد شود متیل استات به عنوان یک محصول جانبی تولید می شود. متیل استات یکی از محصولات جانبی تولید اسیک انیدرید از استیک اسید نیز به شمار می رود.   (revolvy)  (toxnet)


روش های دیگر :

مقادیر زیادی از مخلوط متیل استات و آب طی فرآیند خالص سازی ترفتالیک اسید[۳۱] تولید می شود. در فرآیند تولید پلی وینیل الکل[۳۲] نیز متیل استات تولید می شود. (science direct, 2008)

فرآیند خالص سازی :

 خالص سازی این حلال با تلاش برای افزایش درصد تبدیل متانول به متیل استات امکان پذیر است و به این منظور به مدت ۶ ساعت استیک انیدرید در طی فرآیند تقطیر جز به جز برگشت داده می شود و طی آن متانول به متیل استات تبدیل می­گردد. ناخالصی های اسیدی را می توان با تکان دادن با پتاسیم کربنات بی آب حذف کرد. یک روش جایگزین استفاده از استیل کلریدها است که بعد از آن با سدیم کلرید غلیظ شسته شده و سپس با کلسیم اکسید[۳۳]  و منیزیم سولفات[۳۴] (کلسیم کلرید[۳۵] جامد به علت ایجاد کریستال قابل استفاده نیست) خشک می شود.

خالص سازی بیشتر از طریق اختلاط و تکان دادن با سدیم کربنات یا پتاسیم کربنات آبدار و یا کلسیم کلرید اشباع  به مدت سه دفعه و یا سدیم کلرید آبدار با دوبار تکرار امکان پذیر است. حذف الکل یا اسیدها از متیل استات از طریق تکان دادن با سدیم کربنات یا پتاسیم کربنات آب دار (سه بار تکرار)، سپس تکان دادن با کلسیم کلرید ۵۰% آبه (سه بار تکرار) و سدیم کلرید اشباع آب دار (دوبار تکرار) و خشک کردن با پتاسیم کربنات و تقطیر و جداسازی از فسفر پنج اکسید[۳۶] امکان پذیر است. (chemicalbook) فروش متيل استات اصفهان

جهت مطالعه در مورد فرايند هاي بازيافت و خالص سازي متيل استات به سايت شركت صنايع شيميايي سبز پارسيان مراجعه فرماييد


نحوه عرضه و بسته ­بندی متيل استاتمتيل استات در بشكه هاي فلزي يا پلي اتيلن به وزن خالص ۱۹۰ كيلوگرم و فله به صورت تانكر ۲۳ تني كربن استيل قابل عرضه است.


فهرست واژگان


[۱]– fatty acid methyl esters [2]–  triacetin [3]–  trans-esterification [4]– nitrocellulose [5]– acetylcellulose [6]– cellulose acetate butyrate [7]– vinyl copolymers
[۸]– aprotic  (حلالی ناقطبی (لیپوفیلیک) که قطبیت ناچیزی (هیدروفیلیک) هم دارد) [۹]– stainless steel [10]– carbon steel
[۱۱]–  shellac  ( نوعی شیره و رزین درختان که از حشرات تولید می شود و کاربرد صنعتی دارد) [۱۲]–  manila copal[13]– dammar[14]–  paint strippers
[۱۵]– carbonylation reaction  (کربونیلاسیون اشاره به واکنش‌هایی دارد که طی آنها کربن مونوکسید وارد یک ترکیب آلی و بستر معدنی می‌شود. )
[۱۶]–  chlorophacinone[17]–  diphacinone[18]– fenfluramine[19]– o-methoxyphenylacetone[20]– p-methoxyphenylacetone[21]– methyl cinnamate[22]– methyl cyanoacetate[23]– methyldopa[24]– phenylacetone[25]–  biodegradation[26]–  photoresist strippers[27]– celluloid adhesives[28]– methyl propionate[29]– methyl butyrate[30]– isopropyl acetate[31]– terephthalic acid (PTA)[32]–  poly(vinyl alcohol) (PVA)[33]– CaO[34]–  MgSO4[35]– CaCl2[36]– P2O5